Novinka

Altevita Masticha Curcumin Complex 80 kapslí

I když jsou účinky Mastichy známé již z doby antiky, na Slovensku/Česku se dostává do popředí až dnes. Důvodem je výroba výživových produktů, kde můžete Mastichu nalézt v různé podobě. Nejčastěji se vyskytuje ve formě tobolek, což je velký benefit. Užívání je tak mimořádně jednoduché a účinky ještě silnější.

  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 25.7.2024
Kategorie: Výživové doplňky
 

Masticha Chios je strom, který roste na stromě v oblasti řeckého ostrova Chios. Její sbírání, sušení a zpracování mají na starosti obyvatelé tohoto ostrova, díky čemuž se to stalo jejich hlavním zdrojem peněz. Ne vždy to však bylo s produkcí Mastichy tak jednoduché. Totiž od roku 1997 se Masticha stala chráněnou rostlinou a nemohla se pěstovat na jiných územích. Dnes však najdeme na trhu spoustu produktů tohoto druhu, což je velkým benefitem.

Vlastnosti Mastichy

Možná byste nevěřili, ale Masticha je oblíbená zejména pro její typickou chuť a aroma. Překvapí vás nádherné ovocné aroma se sladkou chutí. Co se týče jejího vzhledu, ve většině případů je průhledná s jemným bílým odstínem. Strom na kterém roste se nazývá latinsky Pistacius lentiscus. Je dva až tři metry vysoký a vyvíjí se opravdu pomalu. Jedná se však o vždy zelený strom, který naleznete zejména v oblasti Řecka.

Obecné využití Mastichy

Neustále probíhají mnohé výzkumy, které se zabývají účinky Mastichy. Je o ní známo, že obsahuje až 100 účinných látek, z toho 80 již bylo objeveno. I to svědčí o účinnosti tohoto produktu. Obecné využití Mastichy se však týká i farmaceutického průmyslu, kde se prodává ve formě tablet, k čemuž se v tomto článku ještě dostaneme.

Masticha se však používá také jako koření k dochucení jídel. Najdeme ji také v obsahu čokolád, pomazánek a různých nápojů. Tento malý zázrak však můžeme použít také v oblasti kosmetiky. Je součástí složení krémů a mýdel.

Masticha jako žvýkačka

Věděli jste o tom, že v minulosti se Masticha používala jako žvýkačka? Důvodem je silná aromatická chuť, která lidem způsobila příjemný a hlavně svěží dech. Nebylo to však tak jednoduché. Nejprve si Mastichu museli vyrobit ve formě žvýkačky. Jak to probíhalo?

Krystaly této rostliny nechaly zaschnout pod kůrou stromu, dokud úplně neztvrdly. Následně takto připravenou žvýkačku očistili a vložili do úst. Samozřejmě bylo třeba počítat s tím, že Masticha byla zpočátku velmi tvrdá. Teprve po delší době působení slin však změkla a poté nadešel čas svěžího dechu.

Doplněk stravy ve formě tablet

V dnešní době najdeme na trhu opravdu širokou škálu výživových doplňků. Výjimkou není ani Masticha, která je vyráběna ve formě tablet. Tento doplněk je vhodný opravdu pro všechny, přičemž vás okouzlí příznivé účinky. Masticha je totiž silnou zbraní v boji s trávicími obtížemi.

Mezi ty patří například pálení žáhy, nadýmání či výskyt helikobakteru. Co se týče účinků, Masticha se využívá také ke snížení vysokého cholesterolu. Ten by mohl v opačném případě způsobit například ucpávání cév. To se týká i vašeho imunitního systému, který Masticha dokáže povýšit na jiný level.

Čistě přírodní produkt

Masticha ve formě tablet je skutečně čistě přírodní produkt, který neobsahuje žádné chemické přísady. Díky tomu je účinnost mimořádně vysoká. Užívání je jednoduché a doporučená dávka jsou 2 až 4 tablety denně. Záleží to na organismu a na vašich požadavcích.

 

Složení

Mastich Powder ( Pistacia lentiscus Var. Chia), Inulin - vláknina z kořene čekanky (Cichorium intybus), Kurkuma organic powder (Curcuma longa), Moringa organic powder (moringa oleifera), Curcumin C3 complex® exktrakt z kurkumy longa) (95% obsah kurkuminoidů ), BioPerine® - exktrakt z pepře 50:1 (Piper nigrum)

Dávkování:

3x denně 1 kapsle

Obsah aktivních látek

1 kapsule

Doporučená denní dávka (%)

Mastich Powder ( Pistacia lentiscus Var. Chia)

84 mg

Není stanovena

Kurkuma organic powder (Curcuma longa)

70 mg

Není stanovena

Moringa organic powder (moringa oleifera)

70 mg

Není stanovena

Curcumin C3 complex® exktrakt z kurkumy dlouhé 64:1 (Curcuma longa) (95% obsah kurkuminoidů)

67 mg

Není stanovena

Inulin - vláknina z kořene čekanky (Cichorium intybus)

56 mg

Není stanovena

BioPerine® - exktrakt z pepře 50:1 (Piper nigrum)

4 mg

Není stanovena

Upozornění

Doplněk stravy. Výrobek není náhradou vyvážené a pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 stupňů. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.

Výrobce: Altevita s.r.o., nám. Slobody 10, 921 01 Piešťany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: