Altevita BIO Organic Spirulina 160g - 640 tablet

1 tableta = 500mg. Spirulina je ideálním doplňkem výživy při redukčních dietách a vynikajícím zdrojem živin (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktivní enzymy, které blahodárně působí na lidský organismus) pro děti i dospělé.

  • (>5 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 25.7.2024
Kategorie: Zelené potraviny
 

Spirulina je jednoduchá jednobuněčná řasa žijící v teplých, alkalických a sladkých vodách. Je jednou z nejvýživnějších a nejkomplexnějších přírodních potravin. V minulosti sloužila jako zdroj výživy mnohým civilizacím.

Patří mezi modrozelené řasy, kromě chlorofylu totiž obsahuje i modré barvivo fytocyanín. Je ideálním doplňkem výživy při redukčních dietách a vynikajícím zdrojem živin (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktivní enzymy, které blahodárně působí na lidský organismus) pro děti i dospělé.

Účinky spiruliny:

 

udržuje normální hladinu cukru v krvi
podporuje imunitní systém organismu
díky vysokému obsahu železa stimuluje tvorbu červených krvinek
vysoký obsah kvalitních bílkovin (65 - 70%), včetně esenciálních aminokyselin, proto je vhodná pro vegetariány a vegany
dodává energii a přispívá k duševní pohodě

 

 

Spirulina je vhodná pro:

· Děti s oslabenou imunitou

· Lidé, kteří potřebují posilovat odolnost organismu vůči škodlivým virům a bakteriím

· Při redukčních dietách a zpomaleném metabolismu tuků a cukrů

· Pro diabetiky

· Při pracovní zátěži, stresu a sportovním výkonu

 

alergie

Spirulina je vhodnou doplňkovou výživovou potravinou pro alergiky (vhodné zařadit i do jídelníčku dětí hlavně při pylových sezónních alergiích). Pomáhá při potlačování produkce histaminu a zmírňuje tím projevy alergií.

 

zdroj bílkovin

Spirulina představuje bohatý, kompletní a snadno stravitelný zdroj bílkovin. Obsahuje 18 aminokyselin včetně všech esenciálních aminokyselin. Podle studií má spirulina velmi vysoký poměr účinnosti proteinů (PER), což znamená, že vaše tělo dokáže efektivně využívat tyto aminokyseliny. Protein v spirulině je čtyřikrát více absorbovatelný jako například bílkoviny v hovězím mase.

chudokrevnost

Už v průběhu měsíce užívání významně přispívá k nárůstu počtu červených krvinek, protože obsahuje všechny živiny, které jsou důležité pro krvetvorbu (železo, chlorofyl, bílkoviny, vitamín E, B12 a kyseliny listové).

 

imunita

Spirulina posiluje imunitní systém. Díky beta-karotenu, chlorofylu, vitamínu B6 a železu pomáhá zlepšit stav všech orgánů, které se podílejí na imunitě - játra, kostní dřeň, mandle, lymfatické uzliny, brzlík a slezina.

 

Játra a detoxikace

Užíváním spiruliny dochází během několika týdnů k výraznému zlepšení stavu jater (zatížení žloutenkou, alkoholem, léky apod.). Spirulina navíc podporuje vylučování toxinů, včetně těžkých kovů jako jsou olovo, kadmium, rtuť a pod. Vrámci detoxikace jater pomáhá čistit i ledviny a krev a je také silným alkalizátorom.

 

redukce hmotnosti

Spirulina patří mezi nejúčinnější prostředky na podporu hubnutí. Je totiž koncentrovaným zdrojem aminokyselin a sacharidů, které se rychle vstřebávají do krevního řečiště. Hypothalamus totiž vysílá signály hladu právě v momentě, kdy v krvi klesne hladina cukrů a aminokyselin. Tím, že spirulina pomáhá udržovat stálou koncentraci těchto látek, mozek nezačne signalizovat hlad ani v momentě, kdy je žaludek prázdný.

Právě nedostatek nutrientů často způsobuje "vlčí hlad". Pokud má tělo nedostatek živin, má tendenci přecházet na "úsporný režim", tedy zpomalovat metabolické procesy v organismu. To způsobuje rychlejší přibírání hmotnosti.

rakovina

Spirulina hraje podstatnou roli v prevenci a léčbě nádorových onemocnění. Pomáhá zlepšit funkci imunitního systému po chemoterapii a radioterapii.

senilita

Spirulina je velmi nápomocná pro osoby ve vyšším věku, kdy je častý úbytek mozkové kapacity. Právě spirulina pomáhá příjmem a vstřebáváním živin, čímž se výrazně zlepšují mozkové funkce a to hlavně oblast motorického učení.

Paměť a koncentrace

Spirulina je bohatá na vitamin B6 a železo, které podporují koncentraci, učení a paměť. Studie ukázaly, že spirulina má vysoký Neuroprotektivní účinek, proto je vhodné užívat ji u studentů a mentálně náročných profesích.

výkon

Kromě lepšího spalování tuků užívání spiruliny zvyšuje výkon.

Srdečně-cévní systém

V mnoha vědeckých studiích se ukázalo, že Spirulina zvyšuje elasticitu cév. Osoby užívající spirulinu vykazovaly snížený celkový cholesterol, lepší HDL a snížený krevní tlak.

 

Výjimečnost spiruliny:

- Modrý pigment FYTOCYANÍN
- Nejvyšší koncentrace bílkovin

Doporučené dávkování:

Optimální udržovací dávka je 3 g denně (12 tablet). Dávku lze zdvojnásobit v případě, že si děláte detoxikační kúru (např. 1 měsíc). U dětí (nad 3 roky) je dávka poloviční, resp. čtvrtinová.

Spirulina je vhodná pro dlouhodobou konzumaci.

 

Těhotenství a kojení:

Většina zdrojů uvádí, že je spirulinu je možné užívat v těhotenství i během kojení. Doporučujeme ji hlavně v případě, pokud je žena na tuto řasu už zvyklá. Každopádně vždy poslouchejte své tělo, neexperimentujte s novými potravinami a vždy se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

 

Hmotnost: 160g - 420 tablet. 1 tableta = 250 mg

Výživový údaje na 100g:

Energetická hodnota: 1436KJ / 350Kč
Tuk / z toho nas.mast.kys. 5,5g / 2,6g
Bílkoviny: 65,7g
Sacharidy: 18g / 3,1g
vláknina 7,2g
Sůl: 0g

 

vitamíny:

Vitamín B12: 0,16 mg
Vitamín B6: 18,4 mg
Vitamín B2: 3,6 mg
Vitamin B1: 2,4 mg
Vitamin D: 0,24 mg
Vitamín C: 10,1 mg

 

minerály:

Chlorofyl: 1038 mg
Železo: 82,7 mg
Jód: 1,8 mg
Draslík: 1363mg
Vápník: 270mg
Hořčík: 195mg

 

Složení: 100% Organic Spirulina platensis 250 mg v jedné tabletě.

Země původu: Čína

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: